התחדשות עירונית, תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלות נפוצות אודות עזבונות

חשוב לתכנן את העיזבון שלך, אבל מה זה בדיוק נכס, ומה זה כולל?

לכל אחד יש עזבון, וכולם צריכים לקחת את הזמן כדי לתכנן מה קורה כשהם הולכים לעולמם. מאמר זה מעניק לך מבט ברור על עזבונות ועונה על כמה שאלות נפוצות.

זה לא בלתי רגיל לשמוע כמה חשוב לתכנן את העיזבון שלך, כך שכאשר אתה נפטר הנכסים והרכוש שלך ניתן לחלק בהתאם לבקשתך. הגדרת מהו בדיוק נכס ואיך מחלקים אותו יכולה להיות מבלבלת, במיוחד עבור אנשים שלא ממש חשבו על השאלות האלה קודם.

ללמוד על הרכוש האישי שלך זה דבר מורכב, ולקבל החלטות הקשורות לשאלה: איך אתה רוצה שזה יהיה מחולק לאחר שאתה נפטר יכול להיות מועיל במובנים רבים.

מאמר זה מספק מבט מקרוב על העזבונות ותוכניות המקרקעין ומציע כמה תשובות לשאלות נפוצות אודותיהן.

מהי עזבון?

לכל אחד יש עזבון שצרכיה לכלול כל הנכסים, כלומר הרכוש וזכאות לרכוש (למעשה זכותך להחזיק ולהשתמש בנכס) וזכויות משפטיות.

אם אין לך תוכנית לגבי מה קורה לרכוש שלך כאשר אתה נפטר, אז  העיזבונות שלך מחולקות לבני המשפחה הנשארים בחיים (אם יש כאלה) לפי חוקי המדינה שלך.

אם ברצונך לשלוט באופן חלוקת הרכוש שלך ולמי, עליך לציין את מבוקשך באמצעות צוואה וצוואה אחרונה. לאחר שתלך לעולמך, הצוואה האחרונה שלך תבוצע באמצעות תהליך הידוע כצוואה.

באפשרותך לבחור לעקוף את תהליך הצוואה הארוך לגבי מספר נכסים ולבחור לתת נכסים בעלי ערך גבוה כגון תכשיטים חשבונות בנק ונדל"ן לאנשים המועדפים עליך (האנשים שאתה בוחר לקבל את נכסיך) כדי לקבל אותם מוקדם ככל האפשר. במקרה כזה האנשים המועדפים צריכים לחכות קר כמה שבועות במקום חודשים או אפילו שנים כדי לקבל את המתנות שלהם.

עדיין עליך לערוך צוואה אחרונה עבור הנכסים אשר אינך כולל בצוואה הקודמת.

מהו נכס?

הנכס שלך מורכב מדברים שבבעלותך ויש להם ערך כספי. הנכסים כוללים: נדל"ן, כלי רכב, השקעות בעסקים ורכוש אישי (כגון: תכשיטים, יצירות אמנות ומכשירים אלקטרוניים) ביטוח חיים, פנסיות והטבות שנתיות. חשוב לציין כי בזמן שאתה מחשבן את הנכסים שלך בעת תכנון העיזבון, אתה חייב גם לחשבן את כל החובות שאולי יש לך, כי הנכסים שלך משמשים בדרך כלל כדי לכסות את החובות אלה לפני שהם יכולים להיות מחולקים.

לדוגמה, אם יש לך $20,000 חובות, ו-$100,000 נכסים, אז הנכסים שלך ישמשו כדי לכסות את החובות, כלומר אתה נשאר עם $80,000 לחלק ליורשים שלך.

איך אני מתכנן את העיזבון שלי?

בפועל, תהליך תכנון העיזבון שלך יכול להיות ארוך, אבל כל עוד אתה לוקח את הזמן שלך כדי להיות מאורגן זה לא חייב להיות קשה. להלן מספר צעדים כלליים שיסייעו לך להתחיל בתכנון:

  1. לקבוע את מטרותיך לתכנון העיזבון. התחל עם הכנת רשימה של היעדים האישיים שלך, כמו מי אתה רוצה שיקבל פריט מסוים או האם אתה רוצה להשאיר את הכל כצדקה.
  2. לאתר את הנכסים והחובות. ודא שאתה יודע היכן אתה עומד מבחינה כספית כדי שתוכל לוודא שיש לך מספיק כדי לכסות את כל החובות.
  3. לבחור באנשים שידאגו לבקשתך.
  4. לחשוב על העדפות הטיפול הרפואי (כגון אם אתה רוצה טיפול פליאטיבי, וכו') ולציין את המשאלות האלה.
  5. לחשוב על אילו מסמכים אתה צריך בתוכנית העיזבון שלך (כגון צוואה אחרונה, הענקת אמון, ייפוי כוח העורך דין).

מידע מפורט יותר על תכנון העיזבון ניתן למצוא במדריך התכנון שלנו, או אם אתה מעוניין במידע מפורט יותר על מצבך, יש לנו גם מדריכי תכנון לרווקים וזוגות נשואים.

האם אוכל לשנות את תוכניות הנדל"ן שלי?

כן. מה כלול בעיזבון שלך ומי אתה רוצה לטפל בבקשות שלך יכול (וסביר להניח יהיה) להשתנות לאורך זמן. מסמכי תכנון העיזבון שלך צריכים לסקור אירועי החיים העיקריים, כגון: נישואין, גירושין, לידה או אימוץ, מכירה או רכישת נדל"ן, מכירה או התחלת העסק.

תכנון העיזבונות

ברגע שאתה יודע ממה הנכס שלך מורכב, אתה יכול להתחיל את תהליך תכנון העיזבון. זה אולי לוקח זמן כדי להיות בהיר ומפורט. המסמכים שלך יסייעו להקל על התהליך, במיוחד אם עליך לבצע שינויים בהמשך. מאחר ואיננו יכולים לחזות את העתיד, משתלם להיות מוכן ולתכנן מראש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *