התחדשות עירונית, תמ"א 38 ופינוי בינוי

מי משלם עבור תיקונים ברכוש שכור?

עלויות התיקון עשויות להיות יקרות בדירה שכורה ולכן חשוב לדעת אילו עלויות יש לכסות ואילו עלויות בעל הבית צריך לשלם. במאמר זה אנחנו ננסה לגלות מי משלם עבור תיקונים, והאם ניתן להשתמש בפיקדון כדי לשלם עבורם, וכיצד לעשות בקשה לתיקון אם אתה צריך.

תיקונים בבית או בדירה יכולים להיות יקריםלאחר שמתקשרים למומחה כדי להסתכל על הבעיה, אנחנו לפעמים נשארים מחזיקים את נשימתנו עד שהוא מסיים הערכת הנזקים, בתקווה שהוא לא מוצא בעיה אחרת שעושה את העלות של התיקון גבוהה במפתיע.

כאשר אתה הבעלים של הבית, אין לך ברירה אלא לשלם למומחה עבור זמנו, גם אם הסכום גדול מהצפוי.

אולם, במצב של שכירות, לא תמיד ברור מי משלם עבור תיקון נזקים. לפעמים זאת יכולה להיות האחריות של בעל הבית, ופעמים אחרות זאת יכולה להיות של הדייר.

במאמר הזהאנחנו ננסה לגלות מי משלם עבור תיקונים ברכוש שכור, והאם ניתן להשתמש בפיקדון כדי לשלם עבור נזקים, וכיצד לעשות בקשות לתיקון אם אתה צריך.

האם השוכרים צריכים לשלם עבור התיקונים?

קביעת מי משלם עבור תיקונים ברכוש שכור (או אם התיקון אפילו צריך להתבצע) לא תמיד קל. זה לפעמים מצריך לחפש למה ואיך הנזק קרה.

במרבית המדינות, בעל הבית מחויב להבטיח לדייר כי היחידה תהיה מובטחת דרך מפגש עם תקני בנייה.

כדי להבטיח סטנדרטים מינימליים אלה, בעלי היחידה צריכים לערוך טיפול נוסף כדי להבטיח שאין בעיות עם אינסטלציה (כגון שירותים מקולקלים או דליפת מים) מערכות חימום (למשל: רדיאטור מקולקל) מזיקים (למשל חרקי מיטה או ג'וקים) מערכות חשמל (כגון תקלה או חוטים חשמליים מצטלבים) וכו', אם הפריט שזקוק לתיקון משפיע על הדירוג של היחידה, בעל הבית נדרש לתקן אותו מהכיס שלו.

יתר על כן, אם הפריט שצריך תיקון (כגון מכונת כביסה) כלול בהסכם חכירה כחלק מהיחידה, בדרך כלל בעל הבית חייב לתקן את זה. הסיבה לכך היא שאתה משלם שכר כדי לחיות ביחידה המתוארת בהסכם שלך, כולל השימוש במכשירים מסוימים.

מצד שני, אם הנזק הוא קוסמטי או שאינו משפיע על היכולת לחיות במקום, ייתכן שבעל הבית לא יידרש לתקן אותו וייתכן גם שלא יידרש לשלם עבורו. זה יכול לכלול טפטוף קטן מן הכיור, כתם בולט על השטיח, או חור קטן בקיר.

כדייר, לשלם עבור התיקון תלוי בשאלה האם הנזק נגרם על-ידך או אחד האורחים שלך. אם כן, ייתכן שאתה אחראי לעלות התיקון.

יש לזכור, אתה צריך להודיע לבעל הבית על כל הנזקים כך שהם יכולים לבצע תיקונים לפני שהמצב מחמיר.

לדוגמה, אם מכונת הכביסה שלך מוציאה מים לרצפה, עליך להודיע לבעל הבית לפני שהנזק הופך להיות חמור.

האם אשפר להשתמש בפיקדון כדי לשלם עבור תיקונים?

אם אתה השוכר, והנזק נעשה על ידך או על ידי האורחים שלך, אזהפיקדון עשוי לשמש כדי לכסות את עלויות התיקון.

כדי להבהיר, פיקדון ביטחוני, שנקרא לעתים פקדון נזקים, הוא סכום כסף (בדרך כלל משולם לבעל הבית בתחילת השכירות) המשמש לכסות את העלות של כל הנזקים שנעשו על ידי הדייר או כל אחד מהמבקרים אצלו במהלך השכירות שלו.

נזקים אלה בדרך כלל קוסמטיים שמוערכים כאשר אתה משלים דו"ח של השכרה עם בעל הבית כאשר אתה מסיים את התקופה שלך.

בדוח בדיקה, אתה ובעל הבית משווים את מצב הנכס כאשר עברת לגור וכאשר אתה יוצא ממנו, ואתה אחראי על העלות של תיקון הנזקים שנמצאו במהלך הבדיקה – למעט הנזקים הרגילים.

הנזקים הרגיל הוא נזק שנגרם על-ידי פעילות רגילה המשפיעה על הערך של יחידה.

לדוגמה, הצבע של הקיר בדירה עלול לדעוך במהלך השכירות, אבל משום שזה נגרם בדרך כלל בגלל חשיפה לשמש, אז זה כנראה נחשב לנזק רגיל. משמעות הדבר היא, אם הקיר צריך להיות צבוע מחדש עבור הדייר הבא, בעל הבית אחראי על העלויות.

כיצד לבצע בקשת תיקון אם יש לך תיקונים שיש לבצע?

הצעד הראשון הוא להודיע לבעל הבית (או למנהל המקום) בכתב באמצעות הודעת תיקון, מסמך שניתן להשתמש בו כדי להודיע להם כי משהו במקום מחייב תחזוקה.

על פי חוק, לאחר מתן הודעה זו, בעל הבית חייב להשיב לבקשתך בתוך פרק זמן סביר. ברוב המדינות, זה 14 עד 30 ימים לאחר שההודעה נמסרה.

יוצא מכלל זה מקרי החירום, כגון הצפה גדולה, שצרךלטפל בה בהקדם האפשרי לפני שנזק חמור קורה.

במצבים שאינם מצבי חירום, אם בעל הבית לא מתקן את הבעיה לאחר פרק זמן סביר, ייתכן שיהיה עליך לפנות לסוכנות הדיור המקומית או להגיש תביעה על הפרת חוזה.

לא מומלץ להפסיק לשלם שכר דירה או לנכות את עלויות התיקון מהתשלומים שלך כי אז אתה גם מפר את הסכם החכירה ובעל הבית יכול לסלק אותך.

בטיפול בבעיות תיקון ברכוש השכרה, קשה לדעת מה בעל הבית יכול או לא יכול לחייב אותך. אבל, דרך ידיעת הזכויות שלך כדייר כשמדובר בעלויות תיקון, פיקדונות, בקשות לתיקון, ובעיות אחרות, אתה יכול להקטין את הסיכויים להיקלע למצב גרוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *