ריצוף במבוק לבית החדש הוא בחירה נכונה וחכמה

למה ריצוף במבוק לבית החדש הוא בחירה נכונה וחכמה

מדוע ריצוף במבוק הוא כל כך ידידותי?

מבחינה אקולוגית היום, כמעט 1,000,000 דונם של יער נעלמים כל שבוע. שיעור מדאיג זה של בירוא יערות הוא המאלץ כלכלות רבות בעולם לחשוב מראש על שיטות הייצור של העסק שלהם. לחתוך עץ בגובה 70 מטר לעצים לוקח 65 שנים כדי להחליף אותו. במבוק בגובה 70 מטר ניתן להחליף תוך פחות מ- 3 חודשים, כי הבמבוק מוכר באופן רשמי כצמח שגדל הכי מהר בעולם. מינים מסוימים יכולים לגדול 3 מטר ליום!

מונעות על ידי דרישת הצרכן ההולכת וגוברת עבור מוצרים ידידותיים לסביבה, חברות רבות עוסקות בבמבוק וצוברים מומנטום כמקור אמין עבור איכות גבוהה לחומרי בנייה ירוקה. הצרכנים בוחרים באיכות גבוהה של חומרי בנייה חלופיות על פני מוצרים מסורתיים. מכוניות היברידית, חומרים ממוחזרים, מקורות אנרגיה לשימוש חוזר, ריצוף במבוק; השימוש במוצרים אלה הולך וגדל כל עוד הצרכנים מזהים את הצורך לבחור במוצרים בר קיימא של טבע בר קיימא ומתחדשת.

הציבור הרחב התחיל לדאוג לגורל יערות העץ הפוחתים ולחשוש מכך שכריתת העצים מהווה סכנה סביבתית גלובלית. ריצוף במבוק הוא הבחירה הכי הגיונית ואתית. מפנח שבמבוק עמיד לטרמיטים, לחות ולרקוב, אז הוא מתפקד טוב מאוד בתור חומר ריצוף מעולה.

ישנם סוגים רבים של רצפות במבוק שנמכרות כדי לספק טעמים ייחודיים. הריצוף של במבוק סטרנד ארוג הוא פעמיים גמיש יותר מריצוף עץ רגיל ויש לו גרגר היברידי כי הוא בין עץ ובמבוק. רצפות במבוק מצוקות נראות עתיקות כאילו הוציאו אותם מאסם ישן. רצפת במבוק למינציה המצוינת למרתפים ולמקומות שיש בהם לחות.

במבוק הוא הצמח שגדל הכי מהר בעולם. במבוק ידוע בכך כי הוא מייצר 30% חמצן יותר מיער עץ בגודל דומה, ועוד יתרונות אחרים שאחד מהם הסרת רעלים מזוהמים מאדמה. אקולוגים רואים במבוק כמקור לוגי ומתחדש של חומרי בנייה. רבים מקדמים נטיעת במבוק למניעת סחף, ואף להפוך את ההשפעות של ההתחממות הגלובלית.

הבמבוק מסייע להפחתת גזי הפחמן הדו חמצני הגורמים התחממות גלובלית. במבוק מסיר כמויות משמעותיות של פחמן דו חמצני מהאטמוספרה, מה שהופך אותו לצמח יעיל ביותר, ומספק אוויר צח. במבוק מתחדש בלי להישתל מחדש לאחר הקציר.

במבוק הוא מכשיר בקרת מים טבעי. בשל מערכת השורש הנרחב שלו במבוק מקטין מאוד את סיכויי הגשם לרוץ, וגורם למניעת סחף אדמה. במבוק יכול להחזיק פי שניים כפול מפרשת מים. בשל צריכת החנקן הגבוהה שלו הבמבוק מסייע להפחית את זיהום המים.

הבמבוק צמח יוצא דופן שניתן לגדל באדמה ניזוקה על ידי רעיית יתר ופרקטיקות חקלאיות מסוכנות. קציר נאות אינו הורג את מפעל הבמבוק, ולכן נשאר תמיד במקום. בשל המלטה המתמשכת שלו על רצפת היער, הוא שומר את הקרקעות החקלאיות בריאות לדורות הבאים. בדיוק בגלל כל היתרונות הללו הבמבוק הוא בחירה נכונה וכדאית עבור ריצוף הבית שלכם – הן מהבחינה הכלכלית, והן מהבחינה האקולוגית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *